Odkrywamy sekrety miejsc i pasje ich mieszkańców

W weekend 6-7 października odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty dla sekcji fotograficzno-filmowej z subregionu wschodniego (czyli od Górali Białych, Nadpopradzkich, Spiskich i Pienińskich).

U Górali Spiskich (Łapsze Wyżne, 7-8.09.2018), Nadpopradzkich (Piwniczna-Zdrój, 24-25.09.2018), Pienińskich (Krościenko n. Dunajcem, 27-28.09.2018) i Białych (Łącko, 1-2.10.2018) odbyły się warsztaty dotyczące odkrywania dziedzictwa z udziałem tegorocznej ekipy wolontariuszy młodzieżowych i osób zainteresowanych miejscowymi tradycjami, kulturą i historią.

30 września br. podczas Babiogórskiej Jesieni w Zawoi odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla wolontariuszy młodzieżowych z subregionu zachodniego (od Kliszczaków, Orawian, Babiogórców i Zagórzan), którzy w zeszłym roku tak ciężko pracowali nad dokumentowaniem niematerialnego dziedzictwa kulturowego swoich regionów.

2 września podczas pięknego Święto Owocobrania u Górali Białych w Łącku zostały rozdane nagrody dla wolontariuszy młodzieżowych ze wschodniej części projektu (Górale Biali, Nadpopradzcy, Spiscy i Pienińscy).

20.08.2018 w Nowej Białej zakończył się drugi tygodniowy obóz badawczy, w ramach którego zespół etnografów i studentów-wolontariuszy prowadził badania etnograficzne nt. dziedzictwa niematerialnego Górali Pienińskich i Spiskich.

W dniach 23-30 lipca br. odbył się etnograficzny obóz badawczy w Zawoi z udziałem 13 badaczy, w ramach projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski"

Miło nam poinformować, że jury konkursowe w składzie: Anna Jarzębska, Agnieszka Szuścik, Leszek Rafalski, Łukasz Sochacki, Przemysław Zieliński, Krystyna Kołat postanowiło przyznać następujące nagrody w konkursie na najlepsze prace wolontariuszy młodzieżowych (edycja 2018):

W ostatnie dwa czerwcowe weekendy (9-10.06 i 16-17.06.2018) wolontariusze młodzieżowi z subregionu wschodniego (górale spiscy, pienińscy, nadpopradzcy i biali) zaprezentowali swoje filmy, zdjęcia i teksty na warsztatach z profesjonalistami - Agnieszką Szuścik, filmowcem i Leszkiem Rafalskim, dziennikarzem.

Aktualne projekty