Odkrywamy sekrety miejsc i pasje ich mieszkańców

Wolontariusze młodzieżowi z południowo-wschodniej Małopolski zaprezentowali wstępne wersje swoich filmów i fotoreportaży podczas warsztatów podsumowujących. Spotkanie odbyło się w Toporzysku k. Jordanowa w dniach 8-9 czerwca br. Cennych rad udzielił uczestnikom Jan Domicz z Akademii Fotografii, prowadzący pierwszy dzień warsztatów.

Co to jest ser klagany? Kim byli żelorze? Dlaczego w wigilię Bożego Narodzenia trzeba było biec do siekiery? Który z poetów napisał swój pierwszy wiersz na worku po cemencie? Tego i wielu innych rzeczy mogli się dowiedzieć uczestnicy warsztatów dziennikarskich z subregionu wschodniego, czytając nawzajem swoje teksty nt. miejscowego dziedztcwa niematerialnego.

Młodzi dziennikarze z regionu Górali Orawskich, Babiogórskich, Zagórzan i Kliszczaków wzięli udział w ostatnich warsztatach w ramach projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski". Warsztaty poprowadził Leszek Rafalski, dziennikarz i pracownik UJ.

Już niedługo będzie można szukać korali dla dziewczyny górala Jaśka, odkrywając z nim Skarby Górali Zagórzańskich w różnych miejscowościach.

Powstają nowe questy na temat dziedzictwa kulturowego małopolskich górali - tym razem mowa o Góralach Babiogórskich (quest w Makowie Podhalańskim) i Nadpopradzkich (quest w Rytrze). 

Za nami ostatnie warsztaty przygotowawcze dla sekcji foto-video z subregionu zachodniego. Kręciliśmy filmy (powstał nawet jeden horror...!), rozmawialiśmy o pracach konkursowych i technikach fotografii.

Młodzież z subregionu zachodniego pracowała nad swoimi reportażami w zeszły weekend (4-5.01.2019). Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski"

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem w Piwnicznej-Zdroju odbyło się spotkanie zespołu projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski".

Aktualne projekty