Odkrywamy sekrety miejsc i pasje ich mieszkańców

Tym razem quest historyczny powstaje w Miechowie, gdzie będzie prowadził śladami Bitwy Miechowskiej - starcia Powstańców Styczniowych z Moskalami, które miało miejsce w 1863 roku. 

100-lecie niepodległości Polski uczciliśmy w aktywny i ciekawy sposób zgłębiając historię Szarych Szeregów i wędrując ścieżkami Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Uczcij Święto Niepodległości, odkrywając historię Polski i Krakowa! 11 listopada zapraszamy wszystkich chętnych dwa questy historyczne (gry edukacyjne) po Krakowie – można wędrować śladami Józefa Piłsudskiego lub krakowskich Szarych Szeregów.

Do końca przyszłego roku stworzymy questy historyczne w 12 szkołach z 6 województw. Szkoło, zgłoś się do udziału w projekcie pt. "Wyprawy Odkrywców w poszukiwaniu historii"

W sobotę 29 września odbyło się seminarium nt. programu Questy - Wyprawy Odkrywców dla nauczycieli z 6 województw Polski południowo-wschodniej. Prezentowaliśmy questy, dyskutowaliśmy, a na koniec przeszliśmy wspólnie trasą questu o Józefie Piłsudskim w Krakowie.

Fundacja Mapa Pasji realizuje projekt pt. „Wyprawy Odkrywców w poszukiwaniu historii”, którego celem jest popularyzacja QUESTÓW jako atrakcyjnej i nowoczesnej metody edukacji historycznej młodzieży

Powstanie Warszawskie możesz uczcić także w Krakowie, poznając historię krakowskich Szarych Szeregów. Zapraszamy na trasę questu pt. "Czuwaj! 1939-1945".

Aktualne projekty