Odkrywamy sekrety miejsc i pasje ich mieszkańców

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję pt. „Przestrzeń dla seniorów 2.0”, która jest podsumowaniem projektu o tym samym tytule, realizowanego przez naszą Fundację w 2019 roku.

Przez 3 dni (6-8.11.2019) seniorzy z Małopolski poznawali doświadczenia i działania swoich kolegów i koleżanek z Nałęczowa, Wojciechowa i Wąwolnicy.

Intensywnie pracujemy z seniorami w projekcie "Przestrzeń dla seniorów 2.0"

Projektujemy z seniorami przestrzenie dla seniorów i nie tylko! Tym razem w Kozłowie - wspólnie z grupą seniorów i dyrekcją Gminnego Ośrodka Kultury, przy pomocy architekt Dagmary Turskiej-Janeczek zastanawialiśmy się, jak ożywić przestrzeń wokół GOKu. Warsztaty odbyły się 2 października br.

Działo się! Seniorzy z Wojciechowa, Wąwolnicy, Nałęczowa i Miedźna przez 3 dni poznawali doświadczenia Rady Seniorów w Miechowie oraz działania samorządu na rzecz osób starszych.

W gminach Wąwolnica, Wojciechów i Nałęczów odbyła się druga seria warsztatów przygotowujących powołanie gminnych rad seniorów. Warsztaty odbyły się w dniach 15-16 lipca br. w ramach projektu "Przestrzeń dla seniorów 2.0".

Seniorzy z Babic spotkali się, żeby przygotować się do diagnozy środowiska lokalnego, a seniorzy z Miedźna - aby kontynuować pracę nad statutem gminnej rady seniorów.

Seniorzy z Zawoi, Krynicy-Zdroju i Jordanowa odwiedzili Kęty, by poznać doświadczenia tamtejszej Miejskiej Rady Seniorów. Wizyta odbyła się w dniach 10-12 czerwca br.

Aktualne projekty: