Wyniki konkursu dziennikarskiego, fotograficznego i filmowego!

Miło nam poinformować, że jury konkursowe w składzie: Anna Jarzębska, Agnieszka Szuścik, Leszek Rafalski, Łukasz Sochacki, Przemysław Zieliński, Krystyna Kołat postanowiło przyznać następujące nagrody w konkursie na najlepsze prace wolontariuszy młodzieżowych (edycja 2018):

1. W kategorii prace dziennikarskie do 16 lat:
I miejsce: Katarzyna Tomasiak (Górale Nadpopradzcy) za tekst pt. "Kazali mi paść owce..." 
II miejsce: Magdalena Słabaszewska (Górale Biali) za tekst pt. "O sadach, sokach i śliwowicy" 
III miejsce ex aequo:
- Maciej Skalik (Górale Nadpopradzcy) za tekst pt. "Raz na ludowo czyli chodoki gromy"
- Mikołaj Kowalczyk (Górale Spiscy) za tekst pt. "Zapomniane łapszańskie zwyki"
Wyróżnienia:
- Julia Janik (Górale Babiogórscy) za tekst pt. "W świecie beczek"
- Karol Milaniak (Górale Spiscy) za tekst pt. "Coś tu każdy pozostawił... Czyli o wpływach węgierskich, niemieckich i słowackich w kulturze ludowej Spisza"

2. W kategorii prace dziennikarskie powyżej 16 lat:
I miejsce: Kamil Kozina (Górale Babiogórscy) za tekst pt. "Na przekór czasom i ludziom wbrew"
II miejsce: Katarzyna Smoleń (Górale Orawscy) za tekst pt. "Dzień na Orawie 60 lat temu"
III miejsce: Wojciech Molus (Kliszczacy) za wywiad audio z rzeźbiarzem Andrzejem Słoniną
Wyróżnienia:
- Weronika Błażusiak (Górale Pienińscy) za tekst pt. "Godła Szalayowskie w Szczawnicy"
- Joanna Kozioł (Górale Zagórzańscy) za tekst pt. "Ulica garncarska"

3. W kategorii film:
I miejsce: Seweryn Łomnicki (Górale Nadpopradzcy) za film pt. "Piwniczańscy kłapacze"
II miejsce: Adam Kozik, Kinga Zaziąbło (Górale Pienińscy) za film pt. "FOS"
III miejsce: Wojciech Pęcek, Katarzyna Leśniak (Kliszczacy) za film pt. "Tradycja pokoleń. Palmowa niedziela w Tokarni"
Wyróżnienia:
- Laura Ceklarz, Dawid Śmieszek (Górale Zagórzańscy) za film pt. "Kolędowanie u Zagórzan"
- Klaudia Chorążak (Górale Zagórzańscy) za film w 2 częsciach nt. stroju zagórzańskiego

4. W kategorii fotografia:
I miejsce: Jakub Mrówka (Górale Biali) za cykl o łąckich twórcach
II miejsce ex aequo:
- Joanna Zięba (Kliszczacy) za cykl pt. "Tradycja pokoleń. Niedziela palmowa w Tokarni"
- Łukasz Setlak (Górale Biali) za cykl pt. "Na łąckiyj ubocy"
III miejsce: Emilia Buczek (Górale Nadpopradzcy) za cykl pt. "...baranki cały dzień"
Wyróżnienia:
- Xymena Smreczak (Górale Orawscy) za cykl pt. "Dawne rzemiosło orawskie"
- Joanna Makusek (Kliszczacy) za zdjęcia z Festiwalu Rytmy i Smaki

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Najlepsze prace będziemy wkrótce publikować cyklicznie na portalu Skarby Górali na Facebooku. O nagrodach poinformujemy wkrótce laureatów :)

Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim animatorom za pracę z wolontariuszami i pomoc w przygotowaniu przez nich świetnych prac!

Konkurs odbył się w ramach projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski",a wzięło w nim udział 80 wolontariuszy, którzy przez cały rok szkolny uczestniczyli w warsztatach i dokumentowali niematerialne dziedzictwo swoich regionów.

500 MRPO loga stopka 1500px