Zapraszamy nauczycieli i pracowników innych instytucji edukacyjnych do przygotowania scenariuszy lekcji historii opartych na wyprawach z młodzieżą na questy historyczne w całej Polsce.

W imieniu Fundacji Mapa Pasji i Fundacji Calamita zapraszamy na ogólnopolską konferencję pt. "Questy - Wyprawy Odkrywców - nowoczesna edukacja i promocja regionów w praktyce", która odbędzie się w Hotelu Sympozjum w Krakowie w dniach 22-23.11.2019. 

Sezon wakacyjny się zbliża, więc intensywnie pracujemy nad nowymi questami. Ostatnio odbyły się warsztaty tworzenia questów w Chorzowie i w Chrzanowie z udziałem miejscowej młodzieży. Questy powstają w ramach projektu "Wyprawy Odkrywców w poszukiwaniu historii".

Zapraszamy do udziału w konkursie pt. "Wielcy Odkrywcy Skarbów 2019"! W konkursie zostaną nagrodzeni najbardziej aktywni poszukiwacze skarbów, którzy ukończyli największą liczbę questów w sezonie wiosenno-letnim. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody :)

Tym razem quest historyczny powstaje w Miechowie, gdzie będzie prowadził śladami Bitwy Miechowskiej - starcia Powstańców Styczniowych z Moskalami, które miało miejsce w 1863 roku. 

100-lecie niepodległości Polski uczciliśmy w aktywny i ciekawy sposób zgłębiając historię Szarych Szeregów i wędrując ścieżkami Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Uczcij Święto Niepodległości, odkrywając historię Polski i Krakowa! 11 listopada zapraszamy wszystkich chętnych dwa questy historyczne (gry edukacyjne) po Krakowie – można wędrować śladami Józefa Piłsudskiego lub krakowskich Szarych Szeregów.

Do końca przyszłego roku stworzymy questy historyczne w 12 szkołach z 6 województw. Szkoło, zgłoś się do udziału w projekcie pt. "Wyprawy Odkrywców w poszukiwaniu historii"