Ogólnopolska konferencja nt. Questów - Wypraw Odkrywców (Kraków, 22-23.11.2019)

W imieniu Fundacji Mapa Pasji i Fundacji Calamita zapraszamy na ogólnopolską konferencję pt. "Questy - Wyprawy Odkrywców - nowoczesna edukacja i promocja regionów w praktyce", która odbędzie się w Hotelu Sympozjum w Krakowie w dniach 22-23.11.2019. 

Czym są QUESTY?

QUEST to rodzaj bezpłatnej gry terenowej polegającej na poszukiwaniu skarbu, która jest dostępna w każdej chwili, ponieważ nie wymaga organizacji czy obsługi – by dobrze się bawić i uczyć, wystarczy ulotka z tekstem lub aplikacja mobilna. Questy są doskonałym materiałem do prowadzenia lekcji w terenie, w formie pasjonującej zabawy. Questy to również świetny i tani sposób na rozwijanie turystyki aktywnej i promowanie regionu poprzez sieć kilkuset typu tras w całej Polsce (więcej informacji na stronie: www.questy.com.pl).
UWAGA! Nowy quest może powstać u Państwa! Spośród uczestników konferencji wylosujemy dwie osoby, które wskażą miejsca powstania dwóch nowych questów!

Co zrobiliśmy?

W ramach projektu „Wyprawy Odkrywców w poszukiwaniu historii” Fundacja Mapa Pasji we współpracy ze szkołami z 6 województw i z drużynami harcerskimi ZHR stworzyła 15 nowych questów o tematyce historycznej. Na ich podstawie powstają gotowe scenariusze lekcji historii do wykorzystania przez nauczycieli z całej Polski (będą dostępne wkrótce). Ponadto, w ramach projektu powstał film o questach dostępny tu: https://www.youtube.com/watch?v=lGks4n6xTAA

Cel konferencji

Chcemy porozmawiać o questach – czym są, jakie standardy powinny spełniać, jak można je wykorzystać w edukacji (nie tylko historycznej), rozwoju turystyki i promocji regionów, ale także co zrobić, by dobrze działały i przyciągały coraz większą liczbę zainteresowanych. Będzie można przejść się questem, jak również porozmawiać o strategicznych kierunkach rozwoju programu „Questy – Wyprawy Odkrywców” w Polsce. W programie liczne warsztaty – każdy znajdzie coś dla siebie!

Dla kogo jest konferencja?

Dla przedstawicieli samorządów, lokalnych grup działania, szkół, bibliotek, ośrodków kultury, parków krajobrazowych i narodowych, nadleśnictw i innych instytucji działających na rzecz rozwoju turystyki, edukacji i promocji regionów. Zapraszamy także osoby indywidualne – pasjonatów questów, którzy chcą się włączyć w rozwój programu, podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

ZGŁOSZENIA: najpóźniej do 4.11.2019 należy wypełnić formularz dostępny TUTAJ.

Informacje nt. warunków udziału znajdują się w programie i formularzu zgłoszeniowym.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 692 910 223

Pliki do pobrania: