Projektujemy z seniorami przestrzenie dla seniorów i nie tylko! Tym razem w Kozłowie - wspólnie z grupą seniorów i dyrekcją Gminnego Ośrodka Kultury, przy pomocy architekt Dagmary Turskiej-Janeczek zastanawialiśmy się, jak ożywić przestrzeń wokół GOKu. Warsztaty odbyły się 2 października br.

Działo się! Seniorzy z Wojciechowa, Wąwolnicy, Nałęczowa i Miedźna przez 3 dni poznawali doświadczenia Rady Seniorów w Miechowie oraz działania samorządu na rzecz osób starszych.

W gminach Wąwolnica, Wojciechów i Nałęczów odbyła się druga seria warsztatów przygotowujących powołanie gminnych rad seniorów. Warsztaty odbyły się w dniach 15-16 lipca br. w ramach projektu "Przestrzeń dla seniorów 2.0".

Seniorzy z Babic spotkali się, żeby przygotować się do diagnozy środowiska lokalnego, a seniorzy z Miedźna - aby kontynuować pracę nad statutem gminnej rady seniorów.

Seniorzy z Zawoi, Krynicy-Zdroju i Jordanowa odwiedzili Kęty, by poznać doświadczenia tamtejszej Miejskiej Rady Seniorów. Wizyta odbyła się w dniach 10-12 czerwca br.

Zakończyliśmy pierwszą serię warsztatów na temat dostępności przestrzeni publicznych dla seniorów. W ostatnich tygodniach warsztaty odbyły się w gminach Miedźno (27 maja), Kozłów (29 maja), Kęty (5 czerwca) i Krynica-Zdrój (6 czerwca). 

Praca z seniorami ruszyła pełną parą! Odbyło się już 11 warsztatów w ramach projektu pt. "Przestrzeń dla seniorów 2.0"

Miło nam poinformować, że nasza Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację projektu "Przestrzeń dla seniorów 2.0", w ramach programu ASOS, edycja 2019. Projekt jest kontynuacją zeszłorocznych działań, które cieszyły się dużym zainteresowaniem seniorów z Małopolski. W tym roku będziemy działać aż w 15 gminach na terenie 3 województw: małopolskiego, lubelskiego i śląskiego!