Konferencja "Przestrzeń dla seniorów 2.0" (11-12.12.2019)

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję pt. „Przestrzeń dla seniorów 2.0”, która jest podsumowaniem projektu o tym samym tytule, realizowanego przez naszą Fundację w 2019 roku.

Konferencja będzie okazją do zaprezentowania doświadczeń seniorów z 15 gmin, którzy:

  • podjęli inicjatywę utworzenia gminnych rad seniorów;
  • przeanalizowali jakość otaczających ich przestrzeni publicznych oraz zaprojektowali (wspólnie z architektem) miejsca przyjazne dla seniorów w swoich miejscowościach;
  • przeprowadzili diagnozę potrzeb seniorów w swoich gminach oraz przygotowali na tej podstawie, we współpracy z samorządami, gminne polityki senioralne.

Podczas konferencji będziemy rozmawiać o zrealizowanych działaniach i ich efektach, jak również planować kolejne. Będzie również okazja do zaprezentowania swojej działalności:

  • artystycznej (w ramach senioralnego przeglądu artystycznego),
  • rękodzielniczej (możliwość zorganizowania mini-warsztatów w ramach sesji „Otwarta Przestrzeń”)
  • merytorycznej (możliwość zaproponowania stolika dyskusyjnego lub prezentacji podczas sesji „Otwarta Przestrzeń”).

Do udziału w konferencji zapraszamy osoby w wieku 60+ z całej Polski – zarówno uczestników projektu „Przestrzeń dla seniorów 2.0” (nie więcej niż po 3 osoby z jednej gminy), jak i osoby niezwiązane z projektem, które chciałyby poznać jego rezultaty, wymienić się doświadczeniami, czy też nawiązać współpracę (nie więcej niż po 2 osoby z jednej gminy).

Organizator pokrywa koszty udziału w konferencji (noclegi, wyżywienie i dojazd na miejsce – do wysokości kosztów biletów komunikacji publicznej). Formularz zgłoszeniowy jest dostępny TUTAJ. Na zgłoszenia czekamy do 29 listopada br.

W razie pytań, prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 692 910 223.

POBIERZ:

ASOS logo 300px