Święto Pasterskie na Orawie

Święto Pasterskie w Lipnicy Wielkiej przyciągnęło mieszkańców i turystów ciekawych tradycji Orawy. Byliśmy i my z projektem „Skarby Górali spoza Podhala”.


Część wydarzeń i atrakcji czterodniowego 47. Święta Pasterskiego, o którym przeczytacie na naszej stronie www.skarbygorali.pl, mogło zostać zrealizowanych dzięki obecności Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy w naszym projekcie „Skarby Górali spoza Podhala”. Pierwszy dzień należał do artystów-aktorów Teatru ze Społecznością. Mieszkańcy gminy pod przewodnictwem reżysera i scenarzysty Bogusława Byrskiego przedstawili spektakl „Ach, jak cudowna jest Orawa”. W niedzielny wieczór uczestnicy bawili się przy muzyce folkowej, nie tylko z Orawy, ale też z Norwegii. Na scenie pojawił się zespół Myrull, który oczarował publiczność, a i sam był pod wielkim wrażeniem polskich gór. W ramach pikniku questowego zachęcaliśmy do poznawania Orawy z questami – po regionie Górali Orawskich prowadzi aż 7 malowniczych tras.


Projekt „Skarby Górali spoza Podhala” realizowany jest z dotacji Programu Kultura finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Fotorelację autorstwa Łukasza Sowińskiego znajdziecie na fan page naszego projektu - Skarby Górali.