Seniorzy z Mazowsza i Lubelszczyzny poszerzają kompetencje cyfrowe

8 czerwca nasi specjaliści odbyli drugą turę po Bełżycach, Izabelinie i Garwolinie, gdzie ponownie przeprowadzili warsztaty z obsługi urządzeń cyfrowych.

Uczestnicy poznawali różne funkcje Facebooka, tworzyli swoje konta, przerabiali zdjęcia oraz uczyli się, jak tworzyć grupy, korzystać z Messengera, umieszczać posty i tak dalej. Wszystkie te umiejętności pozwalają im na społeczną aktywizację poprzez dostęp do wiedzy o ważnych wydarzeniach czy wzmocnienie kontaktu z bliskimi.


Cieszy nas inicjatywa i energia wykazywana przez uczestniczących w warsztatach, a także ich satysfakcja, gdy posiedli zdolności komunikowania się w mediach społecznościowych, edytowania zdjęć profilowych oraz kontaktu poprzez internet ze swoimi wnukami - którzy także byli pod wrażeniem!


Zapamiętaliśmy uśmiech, z jakim seniorzy kończyli warsztaty, jak również mnóstwo pytań i pomysłów, które są dla nas najlepszym świadectwem, że zajęcia były inspirujące. Dziękujemy wszystkim za udział i - do następnego spotkania.

IMG 20220607 111813

IMG 20220607 155629

Projekt "E-włączenie seniorów" realizowany jest przez Fundację Mapa Pasji z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ

Active citizens fund logo