Ostatni runda warsztatów cyfrowych

24 czerwca po raz trzeci odwiedziliśmy seniorów w Bełżycach, Izabelinie i Garwolinie z warsztatami edukacji cyfrowej.

Nasi specjaliści przekazywali wiedzę o bezpieczeństwie w sieci, uczulając uczestników na niebezpieczne linki w mailach i SMS-ach. Mówili także o zakupach online, pomocnych portalach takich jak pacjent.gov.pl, o profilu zaufanym, a także o konkursie fotograficznym, który przeprowadziliśmy dla seniorów na grupie facebookowej dla zaktywizowania ich i przećwiczenia umiejętności cyfrowych.

Mimo że upał doskwierał, uczestnicy warsztatów wykrzesali z siebie całą niezbędną energię - za co bardzo dziękujemy!

Po wakacjach wrócimy do Bełżyc, Izabelina i Garwolina z drugim modułem warsztatów - po edukacji cyfrowej przyjdzie bowiem czas na szkolenie w wolontariacie dla seniorów! Również w tych działaniach przydatne będą zdobyte już kompetencje cyfrowe, które uczestnicy upowszechnią wśród innych seniorów. I o tych przyszłych zajęciach - oczywiście - również będziemy informowali.

IMG 20220624 134602 

IMG 20220624 134332

Projekt "E-włączenie seniorów" realizowany jest przez Fundację Mapa Pasji z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ

Active citizens fund logo