Wyprawy Odkrywców szlakiem I Kompanii Kadrowej

Wyprawy Odkrywców szlakiem I Kompanii Kadrowej

Informacje o projekcie:

Lider projektu: Fundacja Mapa Pasji

Partnerzy: XXX LO w Krakowie, Stowarzyszenie "NarębskiStowarzyszenie "NarębskiPoint", Miejsko-Gminne CentrumMiejsko-Gminne CentrumKultury w Słomnikach

Okres realizacji: V-XI 2022

Źródło finansowania: Projekt dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Wartość dofinansowania: 40 000 PLN

Koszt projektu: 47 180 PLN

Opis projektu:

Projekt „Wyprawy Odkrywców szlakiem I Kompanii Kadrowej” zakłada stworzenie 4 nowych i odświeżenie 2 starszych questów znajdujących się na trasie przemarszu I Kompanii Kadrowej w sierpniu 1914 roku, to jest na odcinku z Krakowa do Kielc. Questy to edukacyjne gry terenowe - nieznakowane trasy, którymi wędruje się czytając wierszowane wskazówki i rozwiązując zagadki, by na końcu dotrzeć do skarbu. Questy powstaną podczas warsztatów z lokalnymi społecznościami, co zwiększy ich wiedzę historyczną i wzmocni lokalną tożsamość. Zostaną one udostępnione na ogólnopolskim portalu www.questy.org.pl oraz w aplikacji mobilnej „Questy – Wyprawy Odkrywców”. Zachętą do wędrowania questami będzie odznaka za ukończenie min. 3 questów znajdujących się na Szlaku oraz konkurs z nagrodami. Trasy będą promowane podczas lokalnego pikniku w Kielcach. Ponadto, w ramach projektu powstanie quest wirtualny dostępny dla osób z niepełnosprawnościami oraz będące alternatywą w razie trwania pandemii COVID-19.

 

Aktualności związane z projektem: zobacz TUTAJ

 

LOGO Niepodległa 400px

Data

29 październik 2022

Tagi

Aktualne, Questowe