Lubisz przygody, niestraszne Ci są poszukiwania skarbów i chcesz zaangażować się w coś ciekawego w wolnym czasie?
Zatrudnimy grafika, który wykona dla nas sześć góralskich map.
Zlecimy zaprojektowanie sześciu map regionów: okolic Łącka, Piwnicznej-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Zawoi i Lipnicy Wielkiej oraz mapy zbiorczej wszystkich regionów z uwzględnieniem wyjątkowych miejsc przyrodniczych i historycznych, atrakcji turystycznych, punktów ważnych dla lokalnej społeczności, tras questowych oraz elementów folkloru m.in lokalnego wzornictwa (wskazanych przez lokalnych partnerów).
Termin ukończenia zlecenia - koniec roku 2023.
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
a) próbki pracy (indywidualnie opracowany fragment dołączonej mapy Zawoi, który należy pobrać stąd
b) wycenę realizacji zlecenia
Ważne jest dla nas to, aby mapy były czytelne i interesujące pod względem wizualnym dla odbiorcy w każdym wieku. Zależy nam na mapie poglądowej, turystycznej a nie topograficznej.
Docelowo wszystkie mapy w formie drukowanej będą służyć w przyszłości jako element promocyjny projektu oraz wspomnianych regionów Polski południowej.
W najnowszym numerze newslettera CEDAC przeczytacie przede wszystkim o Seniortube - narzędziu onl-line stworzonym z myślą o seniorach, którzy nakręconymi przez siebie filmami chcą podzielić się z szerszą publicznością. W newsletterze jest też informacja o trzecim międzynarodowym spotkaniu projektowym, które w listopadzie ubiegłego roku odbyło się w Nikozji.
Zachęcamy do lektury!
Za nami krakowska konferencja podsumowująca europejski projekt CEDAC. W fantastycznym i inspirującym gronie seniorów, edukatorów i przedstawicieli instytucji kultury oraz Uniwersytetów III Wieku opowiedzieliśmy o tym, co w kwestii rozwoju twórczej aktywności seniorów osiągnęliśmy na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
Na nasze zaproszenie odpowiedziało blisko 50 osób z 11 województw - więcej przyjąć nie mogliśmy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. W pierwszej części nasi eksperci opowiedzieli o przebiegu projektu. Szczególny nacisk położyli na zaprezentowanie narzędzi oraz materiałów szkoleniowych, które wypracowaliśmy w ramach projektu. Pokazali kurs e-learningowy, a także wytłumaczyli działanie platformy edukacyjnej CEDAC - zbioru narzędzi i ćwiczeń dostępnych online oraz Seniortube - internetowej przestrzeni do wymiany doświadczeń pomiędzy seniorami z różnych krajów.
W drugiej części konferencji przyszedł czas na dyskusję w otwartej przestrzeni. Uczestnicy podzielili się na grupy tematyczne, omawiając interesujące ich zagadnienia oraz dzieląc się własnym doświadczeniem bądź też prezentując dobre praktyki. Ta część była szczególnie cenna dla edukatorów seniorów, którzy mieli możliwość wymiany wiedzy oraz wzajemnego inspirowania się do jeszcze efektywniejszej pracy z osobami starszymi.
Pełną galerię zdjęć z konferencji można obejrzeć tutaj.
Impulsem do organizacji konferencji jest zakończenie realizacji projektu edukacyjnego „Creative educators of digital arts & culture”, dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Jego celem była współpraca 6 partnerów z 5 krajów na rzecz rozwoju innowacyjnego programu edukacji cyfrowej, dzięki któremu seniorzy poznają w bezpieczny sposób zasoby kultury i sztuki dostępne w Internecie, nauczą się korzystać z ciekawych narzędzi dostępnych on-line, rozwiną swoją kreatywność oraz stworzą międzynarodową społeczność gotową dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i osiągnięciami.
Projekt “Creative educators of digital arts & culture” został zrealizowany przez partnerów z 5 krajów: