Konferencja on-line "Przestrzeń dla seniorów 3.0" 14-16 XII 2020

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji on-line, podczas której opowiemy i podyskutujemy, jak: tworzyć gminne rady seniorów, diagnozować potrzeby seniorów, tworzyć polityki senioralne, wdrażać inicjatywy na rzecz seniorów, projektować dobre przestrzenie publiczne wspólnie z seniorami. Będzie także część artystyczna i warsztatowa. Konferencja jest podsumowaniem projektu Fundacji Mapa Pasji pt. "Przestrzeń dla seniorów 3.0".

Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, w tym roku konferencja jest organizowana w formule serii sesji on-line, w których będzie można wziąć udział bezpłatnie przy pomocy programu ZOOM.

Konferencja będzie okazją do zaprezentowania doświadczeń seniorów z 18 gmin, którzy:
• podjęli inicjatywę utworzenia gminnych rad seniorów;
• przeanalizowali jakość otaczających ich przestrzeni publicznych oraz zaprojektowali (wspólnie z architektem) miejsca przyjazne dla seniorów w swoich miejscowościach;
• przeprowadzili diagnozę potrzeb seniorów w swoich gminach, by przygotować na tej podstawie, we współpracy z samorządami, gminne polityki senioralne;
• zrealizowali praktyczne działania wpisujące się w wypracowaną w ubiegłym roku gminną politykę senioralną;
• wzięli udział w szkoleniach, warsztatach i webinariach dla liderów seniorów w ramach Akademii Aktywnego Seniora.
 
Podczas konferencji będziemy rozmawiać o zrealizowanych działaniach i ich efektach, jak również planować kolejne. Będzie również okazja do:
• zaprezentowania swojej działalności artystycznej (w ramach przeglądu twórczości artystycznej seniorów),
• dyskusji merytorycznej na zaproponowane przez Państwa tematy (możliwość zaproponowania tematu do dyskusji podczas sesji „Otwarta Przestrzeń”).
 
Do udziału w konferencji zapraszamy osoby w wieku 60+ z całej Polski – zarówno uczestników projektu „Przestrzeń dla seniorów 3.0”, jak i osoby niezwiązane z projektem, które chciałyby poznać jego rezultaty, wymienić się doświadczeniami, czy też nawiązać współpracę.
 
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI ON-LINE? I CO, JEŚLI NIE MAJĄ PAŃSTWO W TYM DOŚWIADCZENIA?
 
Aby wziąć udział w konferencji, trzeba mieć dostęp do urządzenia z dostępem do internetu, ekranem, kamerą, głośnikami i mikrofonem. Może to być komputer stacjonarny, laptop, tablet lub po prostu smartfon – jakikolwiek telefon z ekranem dotykowym. Przed konferencją zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do spotkania w programie ZOOM. Program ten polecamy zainstalować na swoim urządzeniu (można również korzystać z ZOOMa przez przeglądarkę internetową, ale nie polecamy tego rozwiązania, ponieważ nie wszystkie funkcje programu są wówczas dostępne).

Dodatkowo, dla pozostałych, chętnych osób będziemy transmitować konferencję na profilu @mapapasji na Facebooku.
Dla osób, które nie mają doświadczenia udziału w spotkaniach on-line, oferujemy wsparcie techniczne 10 i 11 grudnia w godz. 12:00-14:00 pod tel. 692 910 223, 503 919 574 i 601 698 175. Chętnie pomożemy się Państwu połączyć i wziąć udział w tym wydarzeniu!
 
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI?
 
Zależy nam, by w tym wydarzeniu wzięli udział seniorzy (osoby 60+) żywo zainteresowani tematyką konferencji i wymianą doświadczeń, którzy reprezentują różnorodne środowiska senioralne z całej Polski. UWAGA! Tym razem o przyjęciu na konferencję NIE DECYDUJE kolejność zgłoszeń! Prosimy więc uważnie odpowiadać na pytania dotyczące Państwa motywacji do udziału w konferencji i chęci dzielenia się doświadczeniem z innymi.
 
Z przyczyn technicznych w jednej sesji konferencyjnej na ZOOM może wziąć udział maksymalnie 100 osób. Prosimy zgłaszać się na te sesje, w których rzeczywiście chcą Państwo uczestniczyć, by nie blokować miejsca innym. Jednocześnie, transmisja konferencji na żywo będzie dostępna na Facebooku i na Youtube dla osób, które nie zmieszczą się w limicie 100 osób (będziemy o tym informować na naszym profilu na Facebooku).
 
Potwierdzenie rejestracji na konferencję prześlemy 7.12.2020. Osoby, które zgłoszą się na konferencję i się nie pojawią na Zoomie oraz nie odwołają swojego udziału, stracą możliwość udziału w kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach.
 
WARUNKI UDZIAŁU I MATERIAŁY KONFERENCYJNE
 
Udział w konferencji jest bezpłatny. Zarejestrowani na konferencję uczestnicy otrzymają od nas materiały konferencyjne (w tym egzemplarz poradnika pt. „Przestrzeń dla seniorów 3.0. Poradnik dla aktywnego seniora”) przesyłką pocztową na adres podany w zgłoszeniu.
 
KIEDY I JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
 
Zgłoszeń na konferencję należy dokonywać najpóźniej do 6.12.2020 na formularzu on-line dostępnym do wypełnienia pod tym linkiem:   https://bit.ly/39iTyiO
 
PROGRAM KONFERENCJI
 
Program wszystkich wydarzeń w dniach 14-16 grudnia znajdą państwo pod tym adresem:   https://bit.ly/37gDPy2
 
KONTAKT
 
W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt pod adresem  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 692 910 223. 

ASOS logo png300px