Jedziemy do Łącka na start "Skarbów Górali"

O ambitnych przedsięwzięciach zaplanowanych w ramach projektu „Skarby Górali spoza Podhala”będzie można dowiedzieć się podczas zaplanowanego na czwartek 19 stycznia seminarium.

Wybieramy się remizy OSP w Łącku, by tam wraz z przedstawicielami partnerów opowiedzieć o projektowych założeniach. Ważną część agendy stanowić będzie również przybliżenie głównych wydarzeń odbywających się w ramach projektu (m.in. majowe Święto Kwitnącej Jabłoni, czerwcowe Spotkanie u Wód czy wrześniowa Babiogórska Jesień). Wszystkie te wydarzenia można znaleźć już na opublikowanym przez nas kalendarzu.

Kalendarz SG2023 www3

Czwartkowe spotkanie urozmaici występ grupy kolędniczej „Z gwiazdą” ze Szkolnego Zespołu Regionalnego „Małe Łącko” przy ZSP w Łącku.

Nasz projekt to pomysł na szeroko zakrojoną współpracę na rzecz upowszechnienia mniej znanej góralszczyzny spoza Podhala, przyciągnięcia nowej publiczności zainteresowanej dziedzictwem kulturowym i tworzenia warunków do rozwijania przedsiębiorczości kulturalnej. Dzięki stworzonemu przez nas kalendarzowi wydarzeń łatwo będzie zapoznać się z całą paletą małopolskich eventów – imprez folklorystycznych, nowych warsztatów wakacyjnych czy pikników” – opowiada Anna Jarzębska, prezeska Fundacji Mapa Pasji i koordynatorka całego projektu.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o telefoniczne zgłoszenia do Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku tel. 18 444-61-69 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 17 stycznia. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Projekt „Skarby Górali spoza Podhala” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu EOG Kultura. Stanowi on rozwinięcie realizowanego w latach 2017-2020 projektu pt. „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski”, w ramach którego powstał portal www.skarbygorali.pl, seria publikacji oraz sieć 50 questów – edukacyjnych gier terenowych.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.