Góralskie pamiątki wybrane

Krok po kroku realizujemy kolejne cele naszego projektu "Skarby Górali". Właśnie zakończyliśmy ważne zadanie, jakim było wybranie góralskich pamiątek dla wszystkich naszych pięcu polskich partnerów - instytucji kultury z południowej Małopolski. W ramach tego wyzwania najpierw ogłosiliśmy ogólnopolski konkurs, by następnie spośród nadesłanych propozycji wybrać te, które najlepiej, najciekawiej, najbardziej kreatywnie wpisują się w charakterystykę Babiogórców, Orawian, Górali Nadpopradzkich, Górali Białych i Łemków oraz ogólną dla całego regionu (kategoria “Skarby Górali”).

Po intensywnych obradach - do których zaprosiliśmy przedstawiciela Tygodnika Podhalańskiego, naszego medialnego partnera - udało się nam wyłonić najlepsze naszym zdaniem propozycje.

Listę zwycięzców znajdziecie tutaj. A pełną galerię zdjęć, prezentujących nadesłane prace, obejrzycie na oficjalnym fan page'u projektu Skarby Górali.

Ale to nie koniec tego tematu - dzięki naszej medialnej współpracy z Tygodnikiem Podhalańskim teraz i Wy możecie włączyć się w proces wyboru góralskiej pamiątki. To poczytne pismo ogłosiło właśnie internetowe głosowanie. Tutaj możecie oddać swój głos na tę pamiątkę, która to Wam najbardziej przypadła do gustu.

Zachęcamy do oddawania głosów!