II szkolenie liderów na szlaku Dziedzictwo Wschodu

W dniach 18-19 marca 2023 r. odbyło się II szkolenie dla liderów na szlaku Dziedzictwo Wschodu, które było poświęcone komunikacji i przywództwu. Szkolenie odbyło się w ramach projektu "Aktywni Obywatele na Szlaku Dziedzictwo Wschodu".

Podczas szkolenia rozmawialiśmy o tym, czym jest przywództwo, co to znaczy być liderem, jak komunikować się z ludźmi i angażować ich do działania, a także skąd bierze się motywacja różnych osób do działania na rzecz swoich lokalnych społeczności. Warsztaty poprowadził Krzysztof Manthey z Fundacji Rozwoju przez Całe Życie oraz Anna Jarzębska z Fundacji Mapa Pasji.

W ramach szkolenia odbyła się także wizyta studyjna dla lokalnych liderów prezentująca doświadczenia Krainy Rumianku w zakresie rozwoju turystyki zrównoważonej - uczestnicy mogli poznać historię powstania tej wsi tematycznej, etapy jej rozwoju, a także poznać jej obecną ofertę warsztatową w ramach Manufaktury Zielarskiej.

 

Active citizens fund4x 300px

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.