Góralscy artyści zaprezentowali swoja twórczość

Na Plenerze Artystycznym w Łącku lokalni artyści uchyli rąbka tajemnicy. Mieszkańcy i turyści, którzy spędzają wakacje u Górali Białych, mogli podziwiać nie tylko końcowy efekt pracy, ale także dokładnie prześledzić proces powstawania dzieła. Niekiedy nawet wziąć do ręki pędzel, bibułkę lub dłuto i podążając za wskazówkami artysty, samemu stać się twórcą.


Wśród stoisk lokalnych twórców i rzemieślników, kół gospodyń wiejskich, oferujących przepyszne potrawy i dziecięcych animatorów Fundacja Mapa Pasji prezentowała projekt „Skarby Górali spoza Podhala”, który promuje kulturę różnych grup góralskich, w tym naszych gospodarzy, a także góralskie questy. Na trasy wycieczek z zagadkami ruszyli kolejni questowicze, a ci, którzy ukończyli trasę „Widziane z roweru” i wrócili na stoisko z potwierdzeniem dotarcia do skarbu, otrzymywali wyjątkowy magnes Górali Białych.


Projekt „Skarby Górali spoza Podhala” realizowany jest z dotacji Programu Kultura finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.