Łącko 0.1 – Górale Biali w Teatrze ze Społecznością

W przygotowania spektaklu „Łącko 0.1” zaangażowała się setka osób! Mieszkańcy gminy, jednoczący się wokół realizacji Teatru ze Społecznością, brali udział w napisaniu scenariusza, stworzeniu scenografii, oprawie muzycznej czy zaprojektowaniu plakatu, by na koniec wystawić jedyny w swoim rodzaju spektakl. Nad sztuką pracowali pod kierunkiem reżysera i edukatora Arkadiusza Ziętka, który odkrył w mieszkańcach nowe talenty.


Występ zintegrował ich wokół wspólnego celu, poszerzyły wiedzę o regionie i zwiększyły dumę ze swojego pochodzenia. Teatr ze Społecznością otworzył na nowe doświadczenia i dodał pewności siebie, a widzom zapewnił jedyną w swoim rodzaju rozrywkę.


Wydarzenie było częścią obchodów święta Owocobrania, które na dobre wpisało się w kalendarz małopolskich imprez, przyciągając gości z całej Polski.


Projekt „Skarby Górali spoza Podhala” prowadzony przez Fundację Mapa Pasji, w ramach którego powstał Teatr ze Społecznością Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku, realizowany jest z dotacji Programu Kultura finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.