Czym polskie góry zaskoczą Norwegów?

Nie tak dawno wizytowaliśmy Norwegii, dziś odwdzięczamy się gościną w Polsce. W ramach międzynarodowego projektu „Skarby Górali spoza Podhala” zaprosiliśmy grupę ekspertów i działaczy na rzecz kultury, którzy reprezentują naszego norweskiego partnera Haskog. Grupa wypróbuje i oceni ofertę turystyczną pięciu regionów małopolskich gór, odwiedzając każdego z partnerów projektu i korzystając z przygotowanych atrakcji.

Pierwsi zaprezentowali się Babiogórcy z Babiogórskim Centrum Kultury na czele, podejmując gości w zawojskim kościele, zapraszając do pracowni szachów i karmiąc lokalnymi produktami. Będąc na Orawie, nie mogli ominąć Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej i zmierzyć się z angielską wersją questu „Na pasterniku u Moniaków. Każdemu udało się dotrzeć do skarbu i odbić pamiątkową pieczęć. Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lipnicy Wielkiej po dwóch dniach intensywnego zapoznawania się z góralską kulturą i przyrodą, znaleźli chwilę oddechu na pikniku na Marysinej Polanie. Przed nimi kolejne dni i kolejne punkty wycieczki.

Projekt „Skarby Górali spoza Podhala” realizowany jest z dotacji Programu Kultura finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.