Ochy i achy nad pięknem Orawy

Dziesiątki mieszkańców gminy Lipnica Wielka zaangażowało się w pokazanie piękna Orawy. Zagłębiali się w opowieści, by móc przekształcić je w scenariusz, przygotowywali rekwizyty, stroje i oprawę muzyczną oraz uczyli się ról. Efektem prac był długo wyczekiwany występ. „Ach! Jak cudowna jest Orawa” w reżyserii Bogusława Byrskiego zachwycił Orawian i gości Święta Pasterskiego, a dziś zachwyci i Was.

Występ Teatru ze Społecznością Górali Orawskich możecie już obejrzeć na profilu Skarby Górali naszym na Facebooku – zobaczcie.

W spektaklu Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej udział wzięli przedstawiciele lipnickich seniorów, Koło Teatralno-Filmowe z Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej, Orawska Grupa Teatralna i Muzyka Lipnicka, reżyserował Bogusław Byrski, a sfilmował Michał Kopaniszyn. 

Projekt „Skarby Górali spoza Podhala” realizowany jest z dotacji Programu Kultura finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.