Będzie więcej góralskich imprez

Nasz projekt „Skarby Górali spoza Podhala” otrzymał dodatkowe finansowanie, które umożliwi nam realizację kolejnych pomysłów.


Wakacyjne warsztaty rękodzielnicze i imprezy kulturalne wzbogacone o spektakle teatrów ze społecznością i pikniki questowe odeszły już do przeszłości, choć ich efekty, takie jak większą aktywność mieszkańców i liczba questowiczów, widzimy do teraz. Za nami grupy ekspertów z Norwegii, którzy testowali ofertę turystyczną regionów, by została dostosowana do turystów zagranicznych, a także wycieczka artystów-rękodzielników na Jarmark Jagielloński. Wybraliśmy już nowe góralskie pamiątki i pracujemy nad materiałami promocyjnymi dla ośrodków kultury, które oddawać będą różnorodność regionów.


Przed nami kolejne inicjatywy, a dzięki uzyskanemu dofinansowaniu możemy poszerzyć je o trzy dodatkowe wydarzenia. Wkrótce zaprosimy Was na przeglądy grup kolędniczych i szopkarskich, które odbędą się w Łącku i w Zawoi. Swoje świąteczne tradycje zaprezentuje 5 grup góralskich. Muzycy występujący na wakacyjnych imprezach będą wymieniać doświadczenia i umiejętności na warsztatach artystycznych w Krynicy-Zdroju, tworząc wyjątkową pieśń.


Zaglądajcie na nasz profil Skarby Górali, by wiedzieć więcej.


Liderem polsko-norweskiego projektu "Skarby Górali spoza Podhala" jest Fundacja Mapa Pasji, a parterami Babiogórskie Centrum Kultury, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju, Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju i Håskog.


Projekt finansowany jest przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu EOG Kultura.