Juromania 2021 z Questami

W dniach 17-19 września Fundacja Mapa Pasji po raz drugi z rzędu wzięła udział w imprezach JurOmanii.

Tegoroczne święto Jury odbyło się pod hasłem "Jura aktywna z natury", w które doskonale wpisują się questy z grupy "Jurajskie Wyprawy Odkrywców".

W ramach Juromanii 2021 z Questami, największej questowej imprezy w Polsce, powstało pięć nowych questów na Jurze: na Pustyni Błędowskiej, w Dolinie Prądnika, Krzeszowicach, Nielepicach i Częstochowie.

Zaingaurowaliśmy również odznakę "Jurajskie Questy - Wyprawy Odkrywców", dostępną w stopniu popularnym, brązowym, srebrnym i złotym.

Zorganizowaliśmy szereg atrakcji dla Questowiczów. Były to m.in.:

Przy pięciu zamkach (Bydlin, Ojców, Tenczyn, Rabtszyn, Korzkiew) były nasze stoiska, gdzie rozmawialiśmy o questach, rozdawaliśmy ulotki, odznaki, poczęstunki regionalne i nagrody konkursowe. Pomimo nienajlepszej pogody były tłumnie odwiedzane, zarówno przez zapalonych miłośników questowania, jak i zainteresowane osoby, które na Juromanii po raz pierwszy zetknęły się z questami. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną odsłonę święta Jury!

 

herb powiatu kra 413

Projekt Jurajskie Wyprawy Odkrywców został zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiegologo malopolska 477

Projekt Jurajskie Wyprawy Odkrywców 2021 został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego