Piknik questowy w Sokalu

W dniach 8-9 września w Sokalu na Ukrainie odbyło się podsumowanie projektu pt. „Odkrywanie skarbów dziedzictwa Rejonu Sokalskiego”.

 

Podczas dwudniowego spotkania przedstawicieli partnerów z Polski - naszej Fundacji - i z Ukrainy, tj. Освітній ресурсний центр Львів i Сокальська МАН, podsumowaliśmy projekt, zaplanowaliśmy promocję i dalszy rozwój Квести: відкриваємо скарби України na Ukrainie.

Pierwszego dnia odbył się piknik questowy w Sokalu. Tamtejszy quest przeszły grupy młodzieży z każdej z projektowych miejscowości: Tartakowa, Czerwonogradu, Bełzu i Sokala.

Następnie w gościnnych progach muzeum "Człowiek, Ziemia, Wszechświat" spotkaliśmy się na pikniku, na którym po koncercie lokalnego zespołu podsumowaliśmy działania projektowe oraz rozmawialiśmy o przyszłości questów na Ukrainie, w tym realizacji wspólnych projektów dotyczących dziedzictwa Rejonu Sokalskiego. Piknik zakończyliśmy z poczuciem osiągnięcia dobrego, ważnego rezultatu działań i motywacją do dalszego rozwoju questów.

Dziękujemy Partnerom za efektywne działania w projekcie w tym za świetną organizację pikniku.

Zapraszamy na Questy na Ukrainie!

RITA logo 300

Projekt jest współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, w ramach programu RITA - Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.