Zapraszamy na warsztaty w Poznaniu!

Znasz Poznań? Interesuje Cię tematyka LGBTQ+? Jeśli tak, zapraszamy na warsztaty tworzenia questu w stolicy Wielkopolski!

Quest to gra terenowa, w którą można grać w każdej chwili - wystarczy samodzielnie wydrukowana karta gry lub bezpłatna aplikacja mobilna "Questy - Wyprawy Odkrywców". Gracz czyta wierszowane wskazówki i rozwiązuje zagadki, które prowadzą do skarbu - pamiątkowej pieczęci. Na stronie questy.org.pl znajdziesz już ponad 600 takich gier w całej Polsce, w tym dwa questy poświęcone społeczności LGBTQ+: "Kraków pełen barw" oraz "Gdańsk w barwach tęczy".

Podczas warsztatów wspólnie stworzymy quest o tematyce LGBTQ+ w Poznaniu. Zastanowimy się, jakie miejsca, postacie, historie ważne dla społeczności LGBTQ+ w tym mieście warto pokazać, wytyczymy trasę questu, stworzymy rymowane wskazówki, ilustracje, pieczęć questu itp. Po warsztatach quest zostanie dopracowany przez ekspertów, odbędą się jego testy w terenie, a następnie zostanie on na stałe zamieszczony na portalu questy.org.pl oraz w aplikacji mobilnej „Questy – Wyprawy Odkrywców”.

Warsztaty poprowadzą trenerzy z Fundacji Mapa Pasji – Krzysztof Florys i Anna Jarzębska, którzy od ponad 10 lat wspierają lokalne społeczności w tworzeniu questów w całej Polsce i poza jej granicami. 

Nowy projekt "Quests full of colors", w ramach którego powstaną questy w Poznaniu, Warszawie i Toruniu, jest współfinansowany przez Ambasadę i Konsulat Stanów Zjednoczonych.

Zgłoszenia udziału w warsztatach przyjmujemy do 18.02.2022 do godziny 12:00

UWAGA! Do udziału w warsztatach konieczne jest posiadanie ważnego paszportu covidowego lub wyniku testu na Covid-19 (PCR lub kasetkowego) nie starszego niż 72 godziny.

wypełnij

Poniżej można pobrać tekst zaproszenia, program warsztatów i notki o trenerach, którzy je poprowadzą.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Agnieszką Róż, tel. 691250233.