Zapraszamy na marcową konferencję w Spale

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Rodzinna edukacja medialna”, która odbędzie się w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym „Zacisze” w Spale 26 marca 2022 roku.

Konferencja jest podsumowaniem międzynarodowego projektu „Edukacja medialna dla rodziców” (Media Literacy for Parents), współfinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach programu Erasmus+.

Podczas konferencji zaprezentujemy rezultaty projektu, które zostały wypracowane i przetestowane przez międzynarodowe konsorcjum partnerów z Polski, Bułgarii, Grecji, Cypru, Włoch i Belgii, w szczególności:

  • Program szkoleń dla rodziców w zakresie edukacji medialnej dotyczących m.in. zarządzania mediami w rodzinie, komunikacji, bezpieczeństwa w internecie, narzędzi kontroli rodzicielskiej, cyberprzemocy, fake newsów;
  • Aplikację internetową dla rodziców zawierającą ponad 400 aktywności w zakresie edukacji medialnej (quizów, filmów, pytań do refleksji, zadań do wykonania), z której można korzystać w dowolnym momencie;
  • Poradnik dotyczący edukacji medialnej dla rodziców zawierający kompleksowe materiały dla rodziców i instytucji edukacyjnych, dostępny w wersji drukowanej i w pdf w języku polskim, angielskim, francuskim, włoskim, greckim i bułgarskim.

Wszystkie ww. produkty można bezpłatnie wykorzystywać we wszelkich działaniach edukacyjnych (więcej informacji na stronie: www.meli4parents.eu).

Konferencja będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat wyzwań związanych z edukacją medialną w czasach pandemii COVID-19 i zdalnej nauki. Porozmawiamy także o nowych trendach, szansach i zagrożeniach obecnych w cyfrowym świecie.

Spotkanie będzie także okazją, by poznać program „Questy – Wyprawy Odkrywców” (www.questy.org.pl), w ramach którego zachęcamy do aktywnego odkrywania różnych zakątków Polski z użyciem urządzeń mobilnych. Osoby chętne zapraszamy do udziału w okolicznościowej grze terenowej poświęconej edukacji medialnej, poprowadzonej trasą questu pt. „Spała władców, prezydentów i atletów”, która odbędzie się w niedzielę 27.03.2022 w godz. 10:00-14:00.

Warunki udziału:

  • Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod tym LINKIEM.
  • Osoby dojeżdżające z daleka (powyżej 150 km) mogą skorzystać z bezpłatnego noclegu dn. 26/27.03.2022, kolacji i śniadania. Oferujemy zakwaterowanie w pokojach 2- lub 3-osobowych w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym „Zacisze” w Spale.
  • O rezygnacji z udziału w wydarzeniu należy poinformować Organizatorów najpóźniej do 3 dni przed jego rozpoczęciem. Osoby, które nie przyjadą, a nie poinformowały o tym wcześniej, nie będą miały wstępu na żadne kolejne organizowane przez nas wydarzenia.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Mapa Pasji, we współpracy z Fundacją Calamita. Wydarzenie jest finansowane z Funduszy Europejskich w ramach programu Erasmus+.

W razie pytań, prosimy o kontakt z Pawłem Fickiem pod nr tel. 783 599 157

 

logotypyno