Zapraszamy na warsztaty w Toruniu

Znasz się na tematyce LGBTQ+ i nieobce są Ci ciekawe zakątki Torunia? Chcesz podzielić się swoją wiedzą i twórczo spędzić czas? Jeśli tak, zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w dniach 9 i 10 kwietnia dzięki współpracy Fundacji Mapa Pasji i Centrum Równik.

Questy to gry terenowe, w które można grać w każdej chwili - wystarczy samodzielnie wydrukowana karta gry lub bezpłatna aplikacja mobilna "Questy - Wyprawy Odkrywców". Osoba grająca czyta wierszowane wskazówki i rozwiązuje zagadki, które prowadzą do skarbu - pamiątkowej pieczęci. Na stronie questy.org.pl znajdziesz już ponad 600 takich gier, dostępnych we wszystkich województwach, w tym dwa questy poświęcone społeczności LGBTQ+: "Kraków pełen barw" oraz "Gdańsk w barwach tęczy". W ramach obecnie realizowanego projektu powstają podobne questy w Poznaniu i Warszawie. Teraz przyszedł czas na Toruń!

Podczas warsztatów wspólnie stworzymy quest o tematyce LGBTQ+ w Toruniu. Zastanowimy się, jakie miejsca, postacie, historie ważne dla społeczności LGBTQ+ w tym mieście warto pokazać, wytyczymy trasę questu, stworzymy rymowane wskazówki, ilustracje, pieczęć questu itd. Będzie dyskusja i burza mózgów, a także wycieczka po okolicy. Po warsztatach quest zostanie dopracowany przez osoby eksperckie, odbędą się jego testy w terenie, a następnie zostanie on na stałe zamieszczony na portalu questy.org.pl oraz w aplikacji mobilnej „Questy – Wyprawy Odkrywców”.

Warsztaty poprowadzą trenerzy z Fundacji Mapa Pasji – Krzysztof Florys i Anna Jarzębska, którzy od ponad 10 lat wspierają lokalne społeczności w tworzeniu questów w całej Polsce i poza jej granicami. 

Nowy projekt "Quests full of colors", w ramach którego powstaną questy w Poznaniu, Warszawie i Toruniu, jest współfinansowany przez Ambasadę i Konsulat Stanów Zjednoczonych.

Zgłoszenia udziału w warsztatach przyjmujemy do 05.04.2022.

UWAGA! Do udziału w warsztatach konieczne jest posiadanie ważnego paszportu covidowego lub wyniku testu na Covid-19 (PCR lub kasetkowego) nie starszego niż 72 godziny.

Wyżywienie zapewnia organizator.

wypełnij

Poniżej można pobrać tekst zaproszenia i program warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Dawidem, tel. 795 054 518.