Raciborskie Wyprawy Odkrywców

W drugiej połowie maja inaugurowaliśmy dwa nowe questy w województwie śląskim.

Trasa pierwszego z questów, które powstały dzięki współfinansowaniu Miasta Racibórz i we współpracy z lokalnymi podmiotami, wiedzie przez urokliwe Arboretum Bramy Morawskiej, a opowiada o wierzeniach słowiańskich przodków. Quest jest zatytułowany "Legendy słowiańskie" (zobacz). Jego inauguracja odbyła się 15 maja.

Niedaleko wejścia do odtworzonego średniowiecznego grodu w piękny, słoneczny dzień stanęły stoiska Raciborza i nasze - z kartami gry, nagrodami dla zdobywców pieczęci, odznakami, warsztatami pieczątkarskimi i uwijającym się zespołem Questy-Wyprawy Odkrywców. Obok nas na grillu piekły się podpłomyki dla Questowiczów, strzelano z łuku do tarczy, a las i gród przeżywały najazd turystów walczących o skarb. Nieopodal trwał piknik polsko-ukraiński, zaś o godzinie 17:00 rozpoczął się koncert w Zaczarowanym Ogrodzie, gdzie grano muzykę z fimów Disneya.

Najbardziej cieszy nas to, jak świetnie Odkrywcy bawili się na queście, w czym wielka zasługa naszych partnerów: Arboretum Bramy Morawskiej, miasta Racibórz, Drengów z nad górnej Odry i Julia Anna maluje, którzy zatroszczyli się o ciekawy tekst, piękną szatę graficzną, promocję i niespodzianki ukryte w leśnych ostępach. Dziękujemy!

Drugi quest, zatytułowany "Z Ofką po średniowiecznym Raciborzu" (zobacz), prowadzi od zamku nad Odrą przez historyczne centrum, zapoznając z dziedzictwem tej starej piastowskiej stolicy i z postacią Eufemii Piastówny - księżniczki, zakonnicy i bizneswoman wieków średnich.

Inauguracja odbyła się 28 maja w ramach imprezy z okazji otwarcia bulwarów. Prócz questów było więc sporo innych atrakcji dla małych i dużych, przygotowanych przez Miasto Racibórz, w tym koncerty, cyrkowcy, bębniarze i wieczorny show laserowy. Chociaż pogoda nie do końca sprzyjała, nie brakło śmiałków, którzy wyruszyli na przygodę, aby dotrzeć do skarbu i wrócić do nas po upominki dla Odkrywców. Gratulujemy! Za świetną współpracę przy tym queście dziękujemy miastu, Muzeum w Raciborzu i Centrum Informacji Turystycznej w Raciborzu.

Gorąco zapraszamy do wypraw trasami obu questów!

raci3

raci4

raci5