Nie ustajemy w edukacji cyfrowej seniorów

29 września w Tczewie przeprowadziliśmy warsztaty stacjonarne dla grupy seniorów z podtczewskiego Czarlina.

Zajęcia odbyły się w przestronnej świetlicy używanej do różnych działań aktywizacyjnych przez Klub Seniora Czarlin, któremu bardzo dziękujemy za owocną współpracę i tak miłe ugoszczenie prowadzącej warsztaty Magdaleny Sawickiej, w tym za smaczny poczęstunek.

Głównym tematem warsztatów było używanie smartfonów. Magda przekazała uczestnikom wiele przydatnych informacji, odpowiadała na liczne pytania i pomagała w obsłudze urządzeń mobilnych. Wszyscy otrzymali także pierwsze zadanie domowe.

Seniorzy deklarowali, że z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty, dzięki którym lepiej poznają swoje smartfony. Nie chcą poprzestać na rozmowach i sms-ach, ale w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje im nowoczesna technologia. Bardzo chętnie w tym pomożemy!

9

11

Projekt "E-włączenie seniorów" realizowany jest przez Fundację Mapa Pasji z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ

Active citizens fund logo