Międzynarodowe spotkanie partnerów projektu CEDAC

Kolejny już raz spotkaliśmy się, by pracować nad najlepszymi rozwiązaniami edukacji cyfrowej dla seniorów.

Przypomnijmy: celem projektu CEDAC - kreatywni edukatorzy cyfrowej kultury i sztuki jest opracowanie programu szkoleniowego dla edukatorów pracujących z seniorami. Wirtualne narzędzia, platformy i materiały - wypracowane w ramach projektu - mają zachęcić osoby ze starszego pokolenia do rozwijania swojej kreatywności w Internecie, korzystania z internetowych zasobów i dzielenia się własną twórczością.

Naszym gospodarzem w Nikozji było Emphasys Centre, ale w spotkaniu wzięli udział także partnerzy z Grecji i Portugalii - gdzie gościliśmy już wcześniej - a także z Polski i Czech.

Spotkania odbywały się 3 i 4 listopada, ale dyskusje nie trwały całymi dniami. Mieliśmy też okazję odwiedzić Galerię Leventisa - gdzie przyjrzeliśmy się cypryjskiemu malarstwu od jego początków - oraz Centrum Rękodzieła Cypryjskiego - tam natomiast poznawaliśmy rzemieślnicze tradycje na wyspie. To niesamowite miejsce daje piękny przykład wykorzystania i naśladowania tradycyjnych technik i wzorów nie tylko z szacunkiem do nich, lecz także z uwzględnieniem współczesnych potrzeb.

Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach programu Erasmus+.
EU flag Erasmus 300 png