W ramach projektu "E-włączenie seniorów" zorganizowaliśmy warsztaty dotyczące usług publicznych. To szczególnie ważki temat w kontekście postępujących w Polsce zmian demograficznych. Co zaskakujące, jednym z przewijających się tematów podczas warsztatów był los przyszłych pokoleń, które przecież także będą musiały zmierzyć się z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą starość.
Projekt „E-włączenie seniorów” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
W ramach naszego projektu "Skarby Górali" zorganizowaliśmy wizytę studyjną do Norwegii, skąd pochodzi zagraniczny partner, Håskog AS.
Naszym celem było miasteczko Flekkefjord. Ale nie lecieliśmy tam z pustymi rękami. Zabraliśmy ze sobą babiogórską kapelę Potock, która w unikalny na światową skalę sposób łączy góralską wrażliwość z rockową ekspresją. Dla lokalnej społeczności zorganizowaliśmy koncert zdolnych polskich muzyków spod Babiej Góry.
Podczas pobytu w norweskim Flekkefjord podzieliliśmy się również tym, z czego jesteśmy szczególnie dumni i z czego jesteśmy - przyznamy nieskromnie - bardzo dobrze znani. Chodzi o questy - wspólnie z miejskimi aktywistami pracowaliśmy nad pierwszym norweskim questem! Poprowadziliśmy warsztaty i rozbudziliśmy u norweskich koleżanek i kolegów ciekawość do tego rodzaju gry terenowej. Tematem przewodnim naszego questu były tamtejsze murale - geneza ich powstania, znaczenie oraz stojący za nimi twórcy.
Zapraszamy Was do świętokrzyskiego Secemina, gdzie wraz z zespołem Questy - Wyprawy Odkrywców oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Seceminie szykujemy dla Was inaugurację gry terenowej "Secemina nie omijaj: spacer z historią w tle" oraz moc dodatkowych atrakcji.
Co w programie?
Więcej szczegółów o kolejnych atrakcjach, a także zapisy na grę terenową znajdziecie tutaj.
Realizuj swoje pasje w Fundacji Mapa Pasji! Dołącz do naszego Zespołu!
Misją Fundacji Mapa Pasji jest odkrywanie lokalnych skarbów. Wierzymy, że każde miejsce jest wyjątkowe dzięki ludziom z pasją, którzy tworzą jego kulturę, troszczą się o historię i przyrodę oraz aktywnie działają na rzecz jego rozwoju. Misję Fundacji realizujemy poprzez nasze programy:
Szukamy osoby na stanowisko specjalisty / specjalistki ds. promocji i komunikacji.
Co będzie Twoim zadaniem?
Czego oczekujemy?
Oferujemy:
CV i list motywacyjny prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 12.06.2023.
Ten komunikat zawiera dwie części: przypomnienie oraz zaproszenie.
Część pierwsza: przypomnienie. Od piątku 2 czerwca do niedzieli 4 czerwca jesteśmy częścia XXI Ogólnopolskich Dni Owada. Będziemy mieli tam swoje stoisko, wypatrując Was i dając z siebie wszystko, aby czas spędzony z nami był dla Was jak najprzyjemniejszy. Zapraszamy Was do budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego przy Alei 29 Listopada 46.
Część druga: zaproszenie. Częścią naszej owadziej oferty będzie konkurs na najciekawszą rymowankę o owadach. Każdy z Was, kto ułoży choćby 4-wersowy rymowany wiersz, ma szansę zdobyć atrakcyjne upominki (I nagroda: parasol, II nagroda: nerka, III nagroda: czapka z daszkiem). Rymowanki możecie ułożyć w domu lub na miejscu - wybór należy do Was. W sobotę 3 czerwca organizujemy także warsztaty robienia pieczątek: to dla Was okazja, by stworzyć własną, unikalną pieczątkę.
Zapraszamy! Więcej informacji o XXI Ogólnopolskich Dni Owada znajdziecie tutaj.
Krok po kroku realizujemy kolejne cele naszego projektu "Skarby Górali". Właśnie zakończyliśmy ważne zadanie, jakim było wybranie góralskich pamiątek dla wszystkich naszych pięcu polskich partnerów - instytucji kultury z południowej Małopolski. W ramach tego wyzwania najpierw ogłosiliśmy ogólnopolski konkurs, by następnie spośród nadesłanych propozycji wybrać te, które najlepiej, najciekawiej, najbardziej kreatywnie wpisują się w charakterystykę Babiogórców, Orawian, Górali Nadpopradzkich, Górali Białych i Łemków oraz ogólną dla całego regionu (kategoria “Skarby Górali”).
Po intensywnych obradach - do których zaprosiliśmy przedstawiciela Tygodnika Podhalańskiego, naszego medialnego partnera - udało się nam wyłonić najlepsze naszym zdaniem propozycje.
Listę zwycięzców znajdziecie tutaj. A pełną galerię zdjęć, prezentujących nadesłane prace, obejrzycie na oficjalnym fan page'u projektu Skarby Górali.
Ale to nie koniec tego tematu - dzięki naszej medialnej współpracy z Tygodnikiem Podhalańskim teraz i Wy możecie włączyć się w proces wyboru góralskiej pamiątki. To poczytne pismo ogłosiło właśnie internetowe głosowanie. Tutaj możecie oddać swój głos na tę pamiątkę, która to Wam najbardziej przypadła do gustu.
Zachęcamy do oddawania głosów!